Albanian Videos

Fatjeta Barbulushi – Pash dy syte

Posted on: December 1, 2008

Artist: Fatjeta
Song: Pash Dy Syt Ne Ball
Lyric Teksti: By Ilir Berani


Gezimet ne jet per mua ishin te rralla
e premtimet tua vetem perralla
koha kot kalon se dhembja nuk treti
eee zemra se pranon realitetin.
Sa her ti ke dal me tjetren fshehur
krejt,krejt i kam dit
por vetem kam heshtur
kam heshtur dhe kam shpresuar
se dhe ti nje dit do te kesh ndryshuar

Pash dy syt ne ball,dy syt ne ball
a e din sa kam duruar
a mendove vall se jam e marr
e une kam qen e dashuruar,
pash dy syt ne ball,dy syt ne ball
a e din sa kam duruar
a mendove vall se jam e marr
e une kam qen e dashuruar
me njeriun e gabuar.

Gezimet ne jat per mua ishin te rralla
e premtimet tua vetem perralla
koha kot kalon se dhembja nuk treti
zemra se pranon realitetin.
Saher ti ke dal me tjetren fshehur
krejt,krejt i kam dit
por vetem kam heshtur
kam heshtur dhe kam shpresuar
se dhe ti nje dit do kesh ndryshuar

Pash dy syt ne ball,dy syt ne ball
Гka ke mendu kur me ke tradhtuar
a mendove vall se jam e marr
e une kam qen e dashuruar,
pash dy syt ne ball,dy syt ne ball
a e din sa kam duruar
a mendove vall se jam e marr
e une kam qen e dashuruar
me njeriun e gabuar.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

December 2008
M T W T F S S
« Nov    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Blog Stats

  • 76,022 hits

Top Clicks

  • None
Advertisements
%d bloggers like this: