Albanian Videos

Alban Skenderaj – Nje Here Ne Jete

Posted on: September 23, 2008

Me sa duket ket nate do ta kujtoj
me sa duket neser nje drit e re do te me zgjoj
pse me thua te dua e pse e ndjej
pse kur je ti me mua eren e saj me nuk e gjej

reff
ti je ajo qe po sfidon
ate qe koha dot nuk po e sheron
ti e di se qfare me mundon mua
je ajo qe vjen 1 her ne jet sa dua te dua
por ti e di se une nuk them aq leht te dua por
je ajo qe vjen 1 her ne jet nje her ne jet

me sa duket ket her sdo refuzzoj
mesa duket tani zemren tende do ndaloj
ti me thua te dua e une e ndjej
dhe kur je ktu me mua ndjenjen dot nuk e genjen
ti je ajo qe po ndriqon, po ndriqon aty ku dielli dot nuk po deperton

reff 2x
ti e di se qfare me mundon mua
je ajo qe vjen 1 her ne jet sa dua te dua
por ti e di se une nuk them aq leht te dua por
je ajo qe vjen 1 her ne jet nje her ne jet

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

September 2008
M T W T F S S
« Aug   Oct »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Blog Stats

  • 76,022 hits

Top Clicks

  • None
Advertisements
%d bloggers like this: