Albanian Videos

Unikkatil ft Presioni B52 Cyanide – Perballim

Posted on: August 25, 2008

Na Hupen Shum Trim Ne Hije Ju Ka Pri
Nanat Majn Zi Kur Mesin Pa Fmi
Edhe Shqipja Vajton Me Zonin Qe E Lshon
Qdo I Ri Qe Shkon Kraht Ia Plagon
A Thua Pan Ata Masi Qi Ran
Çfar Gabimi Banë Nga Jeta Kur U Ndanë
Zoti Na Ka Thanë Vujtjet Na Mi Lanë
Ket Jet Qe E Bamë Perkohsisht Na Ka Dhanë
Mos U Nis Me Pri N’probleme Me Hi
E Kam Pa E Di Ashtu Ma Leht E Ki
Edhe Un Kam Kalu At Faz E Kom Jetu
Munohu Me Kuptu Hapi Vesht N’gom Mu
Nese T’prek N’familje Me T’drejt E Kie
Trut Mia Nxie Me Barut Alltie
Pra Bonu I Sinqert Kurrgjo Mos Ki Dert
Dita E Mir Dot Pret Ti Ta Gzojsh Si Mbret

Chorus:2X
Do T’vjen dhe koha ma e Bardh
E Shoh Shum Qart Kjo Osht Tu Ardh
A Veq Ta Dija Kur Do Vjen
Do T’perballoja vet cdo Sen

Background Sound : “I PANDEHUR A KI DIQKA
ME THAN PARA SE TE GJYKOHESH”

Jeta Osht E Shkurt Deshmoj N’ket Gjykat
Pse Mos Me Sill Kompasin E Mu Knaq Ne Ket Nat
Pse Me Nejt Rat Pse N’kom Mos Mu Qu
Pse Mos Me Bo Dallavere E Buk Sofer Me Pru
Pse Me Lakmu Pse Mos Mu Kon I Knaqun
Pse Un GJej Patate E Ky Tipi I Pasun
Pse Prangat Ne Duar Pse Un Fajtor
Jeta Osht E Till A? Zoti Prokuror

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

August 2008
M T W T F S S
« Jul   Sep »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Blog Stats

  • 74,712 hits
Advertisements
%d bloggers like this: