Albanian Videos

DriTTon & Rrufeja Edhe bon edhe sbon

Posted on: August 19, 2008

Artist: DriTTon & Rrufeja
Song: Edhe bon edhe sbon

DriTTon Rrufeja Edhe bon edhe sbon

Qfare kerkon me nga une
Me lendove shume
Dhe ike me le t’vetmuar
Te kerkova spjegim
Nuk gjeta deshtim
Me trego ku kam gabuar
Qfare te dha ai me shum
Qe nuk ta dhashe une
Qe me fale kete dhimbje mua
Te paten rendesi me shum
Gjerat qe s ti dhashe une
Sesa fjala une ty “TE DUA”

Rreff: (2)
Edhe bon edhe s bon
Kjo dashuri me lendon
Po shihet qe nuk po shkon
S’di pse po me mundon

Pjesa 2:
Qfare kerkon me nga une
Me lendove shume
Dhe ike me le t’vetmuar
Te kerkova spjegim
Nuk gjeta deshtim
Me trego ku kam gabuar
Qfare te dha ai me shum
Qe nuk ta dhashe une
Qe me fale kete dhimbje mua
Te paten rendesi me shum
Gjerat qe s ti dhashe une
Sesa fjala une ty “TE DUA”

Rreff: (2)
Edhe bon edhe s bon
Kjo dashuri me lendon
Po shihet qe nuk po shkon
S’di pse po me mundon

Rrufeja:
Bon s bon a thu qka po t’thom
Qka po thu nuk po bon
Qka po te thom nuk po bon
Jom i njojt,jom i kojt
Kur t’kaloj qikat i hajn thojt
Ngat Hi ta boj shah mat
Dashni per ty e per tjerat permas
Si kompas e mas cdo shkas
A ki dashni a ej ti falls
Zemer rri se vet jom i till
Zemren di me ta drdh
Jo mu sill neper rreth
Me pas rast per ty nuk vdes
Pa s… nuk te flas as nuk te pres
Meno mire kush po hup n’kete mes
Test per ty Test per mu
Ke ferku diqysh me më harru

Rreff: (2)
Edhe bon edhe s bon
Kjo dashuri me lendon
Po shihet qe nuk po shkon
S’di pse po me mundon

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

August 2008
M T W T F S S
« Jul   Sep »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Blog Stats

  • 78,299 hits

Top Clicks

  • None
Advertisements
%d bloggers like this: