Albanian Videos

Ermal Fejzullahu – Ti prit edhe pak

Posted on: July 11, 2008

Artist: Ermal Fejzullahu
Song: Ti prit edhe pak

Advertisements

5 Responses to "Ermal Fejzullahu – Ti prit edhe pak"

Pershendetje nga Zela!!!Pa dyshim se kjo eshte njera nder kenget me te dhimbshme qe ka kenduar Ermali ndonjehere me zerin e tij te mrekullueshem dhe melankolik.Jam kureshtare te dij se kujt ja ka kushtuar kete kenge ose ndoshta thjeshte eshte nje tekst qe ka te beje me ato momente kritike e ne veqanti kur kemi te bejme ne kete rast me semundjen e zemres e ne veqanti me qastet e fundit te jetes.

Pershendetje!!!Desha te shtoj diqka per sa i perket kenges te cilen Ermali e kendon eshte njera nder kenget me te pikelluara qe Ermali ka kenduar ndonjehere.Siq e dim kjo kenge ka nje text i cili ka te beje me “personin” qe e dashurojme dhe gjendja e te cilit/ te ciles eshte kritike dhe ne kete rast ne mundohemi qe me lutjet tona e ne veqanti me fjalen aq te bukur “TE DUA” ta sheptojme ne qastet e fundit te jetes.Keshtu qe, Ermal komlpimente per kengen.

tung!nga bonna un mendoj se ermali ka ze per keng dhe se aji esht i mirpritur ne skenen kosovare e sidomos me kengen e re te ti TI PRIT EDHE PAK edht keng jaft e mir dhe mjaft pikkluse qao ermail ma i miri(K)

pershndetje nga dona .Ermal Fejzullahu esht nje nder kengetart me te mir.edhe i cili ka nje ze te mrekullushum.po kam vrejtur tek ermali se ne qdo album te tij e kendon nje keng shum te prekshme si psh. Ti prit edhe pak.
mos ndoshta ka te bej kjo me jeten private ne te cilen ja kushton te ish te dashres se tij . e cila ka pasur ndojne aksident aapo ku ta di une. veq e di qe esht nje kengetar shum i mir edhe jam adhurusja e tina ok jo pershendet dona nga mitrovica.

pershndetje nga dona .Ermal Fejzullahu esht nje nder kengetart me te mir.edhe i cili ka nje ze te mrekullushum.po kam vrejtur tek ermali se ne qdo album te tij e kendon nje keng shum te prekshme si psh. Ti prit edhe pak.
mos ndoshta ka te bej kjo me jeten private ne te cilen ja kushton te ish te dashres se tij . e cila ka pasur ndojne aksident aapo ku ta di une. veq e di qe esht nje kengetar shum i mir edhe jam adhurusja e tina ok jo pershendet dona nga mitrovica.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

July 2008
M T W T F S S
« Jun   Aug »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Blog Stats

  • 78,301 hits
Advertisements
%d bloggers like this: