Albanian Videos

Korab Jetishi E tregove veten

Posted on: June 13, 2008

Artist: Korab Jetishi

Song: E tregove veten

English
You’ve showed who you really are

Më në fund unë po e di,
përse u ndam unë dhe ti
kush më shumë kët e deshi
isha unë apo tjetri.
Gjithë e din dhe këte mos e fshehë
se tani një tjetër e ke
un e pranoj që s`ësht e lehtë
nëse kur të shoh nuk do jesh vetë.

Ishte dëshira jote
nga unë që të ndahesh sonte
mos fol asgjë më tepër se e tregove vetën. [ 2x ]

Nuk e di kjo si ndodhi
por e di kush është fajtori
ajo qka të ka mbetur
është një zemër e tretur.
Gjithë e din dhe këte mos e fshehë
se tani një tjetër e ke
une pranoj që sësht e lehtë
nëse kur të shohë nuk do jesh vetë.
Ishte dëshira jote
nga unë që të ndahesh sonte
mos fol asgjë më tepër se e tregove veten. [ 2x ]

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

June 2008
M T W T F S S
« May   Jul »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Blog Stats

  • 78,349 hits

Top Clicks

  • None
Advertisements
%d bloggers like this: