Albanian Videos

Blero – Se Di

Posted on: June 30, 2007

Artist: Blero

Song: Se di

Të kam dashur dhe të kam urrejtur
më jep dhimbje dhe emocione
më lëndon dhe më shëron
prekja jote më hipnotizon
pse ky emocion nuk më le t`jetoj
pse pa ty dot nuk përballoj
pse kur të urrei të kërkoj
pse të dua kur veten shkatrroj…

Ref:
Se di çka ndjen kur më ke pran
kur të dy vetëm rrim me një an
kur kokën ven te gjoksi im
se di a e ndjen shpirtin tim
Se di ç`mendim ke ti për mua
kur të shtrëngoj por s`them te dua
kur them se vdes për buzët e tua
se di a m`beson ti mua…

Tash ty të përplas me zë t`lart të flas
për pak dua të godas
nuk të dua nuk të kërkoj
me këmbngulje e mohoj
por prap kurr stë harroj
pse ndodh kshtu se kuptoj
për ty bej luft për ty jetoj
për ty veten e shkatrroj
lum aj që ty t`ka provu
mjer aj që ty t`ka provu
ti din dashurin me shkatrru
ti din dashurin me zbukuru…

Ref:
Se di çka ndjen kur më ke pran
kur të dy vetëm rrim me një an
kur kokën ven te gjoksi im
se di a e ndjen shpirtin tim
Se di ç`mendim ke ti për mua
kur të shtrengoj por s`them të dua
kur them se vdes për buzet e tua
se di a m`beson ti mua…

Pran teje kur jam
pran meje kur je
po më rrodhën lotët
mos më pyet pse
po më rrodhën lotët mos më fol
më shiko nëse më dridhet zëri
mos më thuaj joo…ti…

(2x)Ref:
Se di çka ndjen kur më ke pran
kur të dy vetëm rrim me një an
kur kokën ven te gjoksi im
se di a e ndjen shpirtin tim
Se di ç`mendim ke ti për mua
kur të shtrëngoj por s`them të dua
kur them se vdes për buzët e tua
se di a m`beson ti mua…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

June 2007
M T W T F S S
« May   Jul »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Blog Stats

  • 78,301 hits
Advertisements
%d bloggers like this: