Albanian Videos

Nexhat Osmani – Gjeje Nusen dhe Dashnin

Posted on: June 17, 2007

Artist: Nexhat Osmani

Song: Gjeje Nusen dhe Dashnin

Cours 1:

Jo spe di hala jo spe di
Mu martu a mos jam i ri
Nje dite nana mua me ka than
Je i ri po tash je taman

Ref:

Po me thojn gjithqka me vakt
Mos e le veten me u plak
Gjeje nusen dhe dashnin tash
sa je i ri .x2

Cours 2:

Mu me duket mos jam tu u ngut
E boj fshtirr dy kembt me mi kput
Sjam i gatshem me pas komandant
Dhe naj vjet un po rri rrahat.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

June 2007
M T W T F S S
« May   Jul »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Blog Stats

  • 74,704 hits
Advertisements
%d bloggers like this: