Albanian Videos

K-OS – Kur Pi

Posted on: June 10, 2007

Artist: KAOS
Song: Kur Pi

Se Kur PiK-os

Yeah Babo records …
2005 … K-os …
Per krejt njerzt e pit …
Dhe te dehur …
Gotat nalt krejt

Shumicen e kohes e kaloj tu menu qysh me kalu kohen kohen
koha mas smiri kalohet kur teper i pit bohesh
Ne vend cohem tjeter
Teper njishit t’kosoves e humbin kontrollen
Nejse se neser tana senet harrohen
Senet kujtohen e kurre qysh nuk harrohen
Per shemull je me femer e kur duhet nuk tcohet
Ti per me shpetu situaten ik i thon a fejohem
Se ni ma keq o nese oferta jote pranohet
Tjetren dit arsyetohesh se je kon i pit
Ca ke thon nuk e dit
Ca ke thon nuk o prit
Ndrysho, ca thu dhe ca menon
A mendon qe kur pin e thu t’verteten…
e ne mengjes me kry ne shole e gjen veten

[Refreni]
Se kur pi, pi deri sa sdi sen mo
E nese smoj shkoj e cili edhe nje
E pi si uje normale o qe nuk pe shoh
Se u bo ora edhe pse ti nguli syt nta (x2)

Mbas gotes gjashte tekilles
Edhe pse t’villet e tsillet
Edhe pse t’villet po t’hidhet
Me ja kap gjoksin qe dridhet
Para hunve tu ja rras krejt ktyre puneve
T’bje nmen shpejt i harruve krejt
Edhe nje, edhe dy
Sat ta ha nuk e di se s’jom tu pa sj’om tu ni
As me shku me vill nuk po kom fuqi
Se me bo mu qu me shku muj me rrok en muri e me puth token
S’po dalloj se krejt ftyrat e njejta po me duken
Gjysem pi qetynve nuk pi njo e po rri me ta
Jom tu kesh si gjojaa po besom nuk po di me cka
Cdo minut jem tu e hup ka ni kill
Krejt o tu mu sill
Edhe neser kur t’cohena nuk kom me u kfill

[Refreni]
Se kur pi, pi deri sa sdi sen mo
E nese smoj shkoj e cili edhe nje
E pi si uje normale o qe nuk pe shoh
Se u bo ora edhe pse ti nguli syt ntoke (X2)

I piva do birra, mezor edhe tri tekilla
E n’kom i kom Nike-et e reja
Se villa e mfilla te dera e klabit mrrina
Po mrena s’na lane me hi
Blejtem dhe ne Ronhilla, shkum ne park me i pi
E humba drejtpeshimin me vete as lejen as leternjoftimin
Hypem ne ker dhe shkum me u rreh sigurimin
Qe s’na lane me hi nkllab
U nisem me i ngre “zhak”
Edhe masi kem t’pijavt shkum rrugfes tu pi prap
Na nalen t’zit
Une s’e disha ca po foli
Besome se pata prej tutes por krejt prej alkoholit
E dishin qe jam i pit spat nevoj testin me perdor
Per pak tpime i kalova n’burg 72 ore

Trip i keq o kur koha vet tco
Kur shko nshpi e sheh pleqt jon qut edhe po tpresin ty
“Djali jem ca ki kshu? Pse 8 po ec”
“Ca ki pi kshu? Ose ma mire na fol ca ke blejt”
jom i pit shum, ju kallxoj neser ne mengjes
Nese sum mkujtohet sen, i thirri dostat e i ves

[Refreni]
Se kur pi, pi deri sa sdi sen mo
E nese smoj shkoj e cili edhe nje
E pi si uje normale o qe nuk pesho
Se u bo ora edhe pse ti nguli syt ntoke (X2)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

June 2007
M T W T F S S
« May   Jul »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Blog Stats

  • 78,299 hits

Top Clicks

  • None
Advertisements
%d bloggers like this: