Albanian Videos

Sinan Vllasaliu – Nje pik loti

Posted on: May 25, 2007

Artist: Sinan Vllasaliu:
Song: Nje PIk Loti

</object

Ti me je si një pikë loti,
engjell nate kush te solli?
Ne dhimbjen time ti u tretë
je një yll qe fle ne dete,ëndërr ti mbete

çdo mëngjes kur diellin shoh
dua shpirtin te ma ngroh
ti e vrave endrren time,flakë i dhe dhe zemrës sime
jeta ime është barke qe mbytet thelle ne zemren tënde zhytet = 2x

ti me je si një pikë loti….

Me mungon si nates hana
qaj vetëm,me dhemb zemra
sa me larg qe je nga unë
s’e di pse aq me shumë te due

ti me je si një pikë loti…..

Përshëndetje te gjithëve,mu duk se lexova se dikush kerkoj tekstin e kenges “SI NJE PIKE LOTI” Sinan Vllasaliu,jam munduar te nxjerr,shpresoj te jetë i saktë…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

May 2007
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Blog Stats

  • 78,349 hits

Top Clicks

  • None
Advertisements
%d bloggers like this: